background
PALAMUTBÜKÜ
Datça'nın en güzel bükü

Palamutbükü, Datça yarımadasında bulunan sakinliği, doğallığı ve temizliği ile ün salmış bir sahil kasabasıdır. Merkeze 25 km uzaklıktaki bu kasaba kuskusuz Datça’nın en güzel yerlerinden biri.

Palamutbükü, bir kısmı kumluk bir kısmı da taşlık olmak üzere tam 2.5 km’lik bir uzunluğa sahip. Yazın bu güzel sıcağında sizi tertemiz, masmavi bir deniz bekliyor. Bu uzun sahil şeridinde isterseniz denize girip güneşlenebilir isterseniz de hemen plajın ardında kalan ılgın ağaçlarının gölgesinde oturup keyif yapabilirsiniz. Sahil şeridinde çoğunluğu aile işletmesi olan çok sayıda aile işletmesi yer alıyor. İsterseniz bu mekanlardan yararlanabilir isterseniz de bu upuzun sahilde beğendiğiniz yerden denize girebilirsiniz.

Eğer yazın değil de ilkbahar ve sonbahar aylarında gelmişseniz Palamutbükü’nde doğa yürüyüşleri yapmanız da mümkün. Karia yolunun bir kısmı bu parkurlardan geçiyor. bu nedenle bu güzel fırsatı da kaçırmayın.

Palamutbükü’nün biri sahilden biri de iç kesimden (Ovabükü üzerinden) olmak üzere iki adet giriş çıkışı bulunuyor. Eğer Ovabükü üzerinden geldiyseniz Cumalı ve Yaka Mahallesi’ni takip ederek dönmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede her iki yolunda esşiz güzelliğini görme fırsatınız olacak.

Gezilecek yerler
9Km
Ovabükü
10Km
Hayıtbükü
16Km
Knidos
25Km
Eski Datça
27Km
Datça Merkez